Seminář FASCIÁLNÍ JÓGY

17.11.2018

Co je to FASCIÁLNÍ JÓGA?

V těle máme asi 600 svalů, optikou fascií bychom mohly říci, že v těle máme asi 600 kapes, v nichž jsou svaly uschovány. Každý sval, každý nerv, každá céva, každý orgán, vše má svůj obal - fascii. Tyto se dohromady propojují do fasciálních řetězců. Fascie chrání svaly, využíváme je v pohybu, obalují svaly a pokud jsou dobře hydratované umožňují jim po sobě klouzat, pokud ne, svaly se k sobě mohou 'spéct' (např. vlivem pohybového stereotypu). Hlavně se ale jedná o síť plnou receptorů, která komunikuje napříč celým tělem a které se můžeme naučit naslouchat.
V průběhu naší praxe vždy protáhneme všechny fasciální řetězce pomocí dynamických technik i naopak úplně jinových ásan. Vybrané partie promasírujeme. A budeme pracovat na zvědomění se ve vlastním těle.


Co se v rámci SEMINÁŘE dozvíte?

Teoretický úvod do problematiky

NA CO PŮSOBÍME - představení fasciální sítě

CO DĚLÁME - co cvičíme a jak

CO NÁM TO PŘINÁŠÍ - benefity fasciálního tréninku


KDO bude vašim průvodcem?

Mgr. Renáta Vychodilová. Kromě toho, že jde o jógovou instruktorku, která jógu vyučuje na Masarykově Univerzitě v Brně, má hlubokou znalost o problematice fascií. Svoje poznatky o fasciích aplikovala na svůj postgraduální výzkum vlivu fasciálního tréninku u profesionálních sportovců. Zároveň se svými výsledky účastnila mnoha zahraničních konferencí a na tréninku českých instruktorů dělala právě na školení fasciální jógy překladatelku. 

Vendula Krejčířová. Jako jógová instruktorka se specializuje právě na vedení lekcí Fasciální jógy a využívání automasážních technik. Lekce vede pravidelně ve studiu Yoga House v Brně. Kromě vedení lekcí jógy se věnuje i studiu Tradiční čínské medicíny.