Vyberte stránku

Jdeš poprvé na jógu?

Jdeš poprvé na jógu? Můžeš se přihlásit na uzavřený kurz v sekci akce nebo na openclass lekci v sekci rozvrh. Z openclass lekcí si můžeš vybrat jak klidnější tak dynamičtější. Rozdělení stylů a náročnosti najdeš v sekci lekce, případně je u každé lekce v rozvrhu označena její náročnost počtem hvězdiček (0 – malá náročnost, 5 vysoká náročnost).
Neboj se vyzkoušet více stylů i více lektorů – každý má jiný příštup.

Před jógou nejez těžká jídla, ideálně ale 2-3 hodiny nejez vůbec.

Kdy je vhodné začít cvičit? s jógou se dá začít v každém věku. Nedoporučujeme začínat s jógou v době těhotenství, nejedná-li se o vysloveně těhotenskou jógu. Máte-li pochybnosti, je-li pro vás cvičení jógy vhodné, návštěvu lekcí konzultujte se svým lékařem. Lektor ani studio nepřebírá zodpovědnost za váš zdravotní stav, který by se mohl v důsledku praxe zhoršit. Prosíme, vždy obeznamte lektra, pokud máte nějaká omezení.

Co si mám vzít na první lekci? Jógu praktikujeme naboso. Vem si pohodlné, ale ne příliš volné oblečení. Lekce bývají zakončeny relaxací a meditací, takže pokud ti bývá chladno, vem si sebou do sálu mikinu a ponožky. Veškeré pomůcky (např. jógamatka) jsou k dispozici na místě k zapůjčení, ale neuděláš chybu, když si vezmeš ručník nebo vlastní podložku.

Co můžu na lekci jógy očekávat? V průběhu fyzické praxe běžně provádíme korekce ásan dotekem. Pokud je vám větší kontakt nepříjemný, dejte to lektorovi vědět předem před začátkem praxe. Během lekce není doporučeno pít, takže dbej na pitný režim během dne.