Vyberte stránku

NIKOMU Z NÁS SE NESTANE NIC, CO BY NEZVLÁDL UNÉST

9. 11. 2020

Člověk vždy v životě vyhledává příjemné věci, ale nevyhnutelně se potkává i s těmi nepříjemnými. Špatné zprávy nám mohou přinést spoustu emocí, můžeme být protivní, naštvaní. Někdy mohou špatné zprávy způsobit i velký šok organismu. Zkusme tyto své emoce ovládnout pomocí následujícího cvičení:
Pohodlně se položte nebo posaďte do příjemného křesla, ideálně s vyšším opěradlem. Můžete se přikrýt svou oblíbenou dekou tak, abyste se cítili příjemně a bezpečně. Zkuste na chvíli zastavit a pocítit svoje tělo. Zkuste zavnímat, jak se tělo dotýká prostoru kolem vás. Podlahy, na které ležíte, nebo křesla, ve kterém sedíte. Vnímejte, kde se těla dotýká, a kde ne. Zkuste zavnímat i dotek oblečení na vaší kůži a příjemnou tíhu vaší oblíbené deky, kterou jste přikrytí. Uvědomte si, že jste v teple a bezpečí. Po chvíli zkuste zaměřit pozornost na danou zprávu. Představte si, jak tuto informaci přijímáte, a jak sedí přímo naproti vám. Ona existuje a vy také. Proneste sami k sobě: “Vše je v pořádku, vše je tak, jak má být”. Zkuste v sobě udržet ochotu přijmout danou situaci nebo zprávu. Otevřete oči a ještě chvíli podle potřeby odpočívejte.

Andrea Tomanová

Doporučené příspěvky

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.